Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
“SİBER KAFE” - BANKACILIK SEKTÖRÜNDE SİBER GÜVENLİK ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
03.04.2019

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından sektör temsilcilerini bir araya getirmek ve iş birliğini artırmak amacıyla düzenli aralıklarla düzenlenen “SİBER KAFE” etkinliklerinin 5’incisi, 27 Mart 2019 tarihinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu iş birliğiyle T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı Osmanlı Arşivi Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

BDDK tarafından Türkiye’de faaliyet gösteren Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Akbank, Kuveyt Türk gibi 50 bankanın karar verici yöneticilerinin davet edildiği etkinliğe, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üyesi firmaların temsilcileriyle birlikte yaklaşık 200 kişi katıldı.

Etkinlik kapsamında SSB Siber Güvenlik ve Bilişim Sitemleri Grup Başkanı Mustafa ÖZÇELİK ve BDDK Bilgi Sistemleri Uyum Daire Başkanı Mustafa AYDIN tarafından yapılan Açılış Konuşmalarının ardından, Garanti Bankası, Fibabank ve Kuveyt Türk temsilcilerinin katılımlarıyla Bankacılık Sektörünün Siber Güvenlik Tehditleri ve Çözümlerine yönelik görüşlerini içeren bir Panel gerçekleştirildi. Kümelenme üyesi 17 Firmanın stant açtığı etkinlikte gerçekleştirilen ikinci panelde ise TSGK Üye firmalarından Ölçsan, Procenne, Innovera, Gais, Swordsec, Roksit ve Securify firmaları yer aldı ve bankacılık sektörüne yönelik çözümler ele alındı.