Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
41’İNCİ TOBB TÜRKİYE SAVUNMA SANAYİ MECLİSİ
24.12.2019

41’inci Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısına Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci ve TOBB Savunma Sanayi Meclis Başkanı Yılmaz Küçükseyhan’ın yanı sıra 200’e yakın meclis üyesi ve davetli katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yaptığı konuşmada “2023 hedeflerini hep birlikte gerçekleştireceğiz” diyerek SSB’nin YETEN ve EYDEP programlarından bahsetti. Toplantıda sunulan 30 sorun ve çözüm önerisine dair madde madde değerlendirmelerini paylaşan Başkan Prof. Dr. Demir, daha sonra sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

SSB Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi de sektörün 2019 yılı güncel ihracat rakamının 2,7 milyar dolara ulaştığını belirtti. 2023 hedeflerine ulaşmak için tüm sektörün birlikte çalışması gerektiğini ifade eden Dr. Tüfekçi, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (HAB), Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) bünyesinde yeni bir teknopark kurulacağını da açıkladı.

TOBB Savunma Sanayi Meclis Başkanı Yılmaz Küçükseyhan ise 30 civarında sektör sorununu çözüm önerileri ile birlikte sundu. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek 10’uncu TOBB Türkiye Sektörel Ekonomik Şurası’na bu sorunları sunacaklarını belirten Küçükseyhan, sektörün sorunlarını çözmek için ellerini her zaman taşın altına koyacaklarını belirtti. Küçükseyhan’ın sunduğu sorun ve çözüm önerileri çeşitli bakanlık temsilcileri ve firma temsilcilerinin de katılımıyla istişare edildi.