Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
BAŞKAN PROF. DR. İSMAİL DEMİR, TEKNOPARK İSTANBUL CUBE INCUBATİON MERKEZİNİN AÇILIŞINA KATILDI
02.09.2021

Teknopark İstanbul, kuluçka merkezi Cube Incubation için inşa ettiği ve Türk girişim ekosisteminin uluslararası arenada gücüne güç katacak 10 bin metrekarelik girişim merkezinin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, konu ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Türkiye’nin yüksek teknoloji ve Ar-Ge merkezi Teknopark İstanbul’un, kuluçka merkezi Cube Incubation için inşa ettiği ve Türk girişim ekosisteminin uluslararası arenada gücüne güç katacak girişim merkezinin açılışını gerçekleştirdik. Ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Merkezin açılışına Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan, Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve girişim ekosistemin önemli temsilcileri katıldı.

Yeni merkez, katma değeri yüksek, ülke ekonomisine katkı sunacak ve İstanbul'dan dünyaya açılmaya odaklanan 250'den fazla girişimci grubunu ağırlamaya hazırlanıyor. Derin teknoloji, siber güvenlik ve sağlık alanındaki girişimcileri odağına alan merkez, temiz odaları, ıslak ve kuru laboratuvarları, montaj atölyesi ve siber güvenlik laboratuvarı ile Türkiye girişim ekosisteminin ihtiyaç duyduğu altyapıyı ve destekleri sunmaya hazırlanıyor.