Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
KENT GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ VE PLAKA TANIMA SİSTEMİ PROJESİ KKTC PAKETİNE DAİR SÖZLEŞME
02.05.2019

Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri ve Plaka Tanıma Sistemi Projesi KKTC Paketi Sözleşmesini ASELSAN, Emniyet Genel Müdürlüğü ve KKTC Polis Genel Müdürlüğü ile bugün imzalıyoruz.

Emniyetimizin ihtiyacına binaen, terörle mücadele, asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri ve Plaka Tanıma Sistemlerinin kurulumları gerçekleştiriliyor ve okullarda güvenli eğitim ortamının tesis edilmesi amacıyla çevre görüntüleme sistemlerinin kurulumları yapılıyor.

Milli olarak geliştirilen yazılımlar ile tüm sistemlerin tek bir merkezden yönetilmesi yeteneği Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kazandırılmış durumda.

Bugüne kadar toplam 45.000 adet kamera ve yaklaşık 7.500 adet plaka tanıma sistemi kurulumu yapıldı ve devreye alma işlemleri tamamlanarak Emniyet Güçlerimizin kullanımına sunuldu.

Sistemlerin ülke çapında yaygınlaştırılması kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ilave ihtiyaçlarına istinaden hazırlanan ek paket için SSİK onayı alındı ve tedarik süreci başlatıldı. 

Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri ve Plaka Tanıma Sistemlerinin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde KKTC Makamlarınca ihtiyaç bildirilen noktalara kurulması talebine istinaden Şubat ayında KKTC’de saha ziyareti gerçekleştirildi. Ardından KGYS KKTC Paketinin başlatılmasına yönelik SSİK onayı alındı.

KGYS KKTC Paketi kapsamında;

  • İhtiyaç bildirilen 161 noktada, 345 Sabit Kamera, 94 Hareketli Kamera, 22 Lazer PTZ Kamera ve 237 şerit Plaka Tanıma Sistemi kurulumu,
  • KGYS Merkezi olarak kullanılacak binada gerekli modernizasyon işlemleri,
  • Merkezi yazılımların KKTC’de kullanılmasına yönelik uyarlamalar gerçekleştirilecek.

Sahada kurulum ve devreye alma çalışmaları başladıktan sonra 12 ay içerisinde sistem kabullerinin yapılmasını planlanıyoruz.