Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
SSB’DE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI
16.07.2019

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile başkanlık çalışanları katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra çok daha güçlü olduğunu, savunma sanayiinde de yoluna emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Demir, Türkiye’nin büyük hedeflerine ulaşması için savunma sanayiinde çok daha fazla çalışmaları gerektiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde yerli ve milli projelerle tam bağımsız savunma sanayii hedefine odaklandıklarını belirtti.

Programda bir konuşma yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran da 15 Temmuz gecesi ve sonrasında uluslararası arenada Türkiye’nin içinden geçtiği süreç ve bu süreçte yürütülen diplomasi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz’la ilgili Anadolu Ajansı’nın çektiği fotoğraflardan oluşan Fotoğraf Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.