Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
STM’DE MESLEK ÖĞRETMENLERİNE SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ
19.07.2019

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ ve Milli Eğitim Bakanlığı protokolü kapsamında meslek öğretmenlerine yönelik yapılan eğitim faaliyetine katıldı.

Savunma sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği Protokolü” kapsamındaki çalışmalar başladı.

Protokol kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan alt protokol ile Siber Güvenlik Alanında öğretmen eğitimlerine başlandı. 20 Bilişim Teknolojileri Alan öğretmeninin katıldığı “Siber Güvenlik, Büyük Veri ve Yapay Zekâ Kursu” (Temel Seviye) Savunma Sanayii Başkanlığının iştiraki olan STM tarafından veriliyor.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de eğitim faaliyetlerine katılarak öğretmenlerle bir araya geldi. MEB ile imzaladıkları protokolün önemine değinen Demir, savunma sanayii alanındaki nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanması için bu eğitimlerin çok önemli olduğunu, eğitimlerin farklı kurumlar ve farklı alanlarda da devam edeceğini vurguladı.