Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
8. ASYA / AVUSTRALYA HELİKOPTER FORUMU ANKARA’DA YAPILDI
31.10.2019

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının desteğiyle Türkiye'de ilk defa düzenlenen "8. Asian/Australian Rotorcraft Forum (ARF 2019)" Sheraton Ankara Hotel'de gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, burada yaptığı konuşmada, Türk savunma sanayisinin gelişimi ve "rotorcraft" programlarına yaklaşımına değinerek, "Türkiye helikopter kullanımında öncü bir ülke konumunda yer alıyor. Her alanda olduğu gibi helikopter ve havacılık alanında da Türkiye olarak önemli proje yatırımları gerçekleştirdik. Yaptığımız yatırımların sonuçlarını görmekten de büyük memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Demir, konuşmasının ardından HAVELSAN, ROKETSAN ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'nin de aralarında bulunduğu firmaların stantlarını gezdi. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demir, konferansın Türkiye'de düzenlenmesinin, ülkenin helikopter sanayisinde, özellikle de dikey uçuş alanındaki iddiasını perçinleyecek bir adım olduğunu belirtti.

Demir, son dönemde Türkiye'nin ortaya koyduğu projelerin dikkat çekici olduğunun bu etkinlikle gösterildiğine işaret ederek; etkinliğin bu projelerimizi ortaya koymak için, onları sunmak için ve geldiğimiz seviyeyi dünyada bu konuyla ilgilenen endüstriden, akademiden gelen kişilere anlatmak için fırsat verdiğini böylece uzaktan farkında olunmayan ilerlememizi daha da dikkat çekici olarak gösterildiğini ve bu konuda araştırma yapan akademisyenlerin Türkiye'ye ilgisini artırmış olacağımızı ifade etti.