Lütfen Bekleyiniz...

KURUMSAL DUYURULAR
TURBOŞAFT PROJESİ TEST VE ALT SİSTEMLER ÇALIŞTAYI
16.01.2020

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde, TEI ev sahipliğinde, Erciyes Teknopark’ın desteğiyle “Turboşaft Test ve Alt Sistemler Çalıştayı” 10 Şubat 2020 tarihinde TEI Eskişehir Yerleşkesinde düzenlenecektir.

Çalıştay kapsamında, yurt içi mevcut imkân ve kabiliyetlerin azami ölçüde kullanılması amacıyla Turboşaft Motor Geliştirme Projesi’nin sistem ve alt sistemlerini karşılayacak tasarım ve sistemlerin yurt içi alt yüklenicilerden tedarik edilmesi için projenin ana yüklenicisi TEI ile katılımcı firmalar arasında Motor Alt Sistemleri, Test Hizmet Alımları ve Test Altyapı Yatırımları konularında görüşmeler yapılacaktır. Söz konusu sistemlere ilişkin detaylı bilgi için  aşağıda yer alan “Test ve Alt Sistemler” dokümanına başvurulabilir.

Milli olarak geliştirilecek ve üretilecek olan Turboşaft Motoruna katkı verecek alt yüklenicilerin proje kapsamında edinecekleri kabiliyetlerin, orta ve uzun vadede Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayiine büyük katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Başvuru için : https://turbosaft2020.b2match.io/

Test ve Alt Sistemler
.pdf