Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
BAŞKAN PROF.DR. DEMİR: “GEMİ BİLGİ DAĞITIM SİSTEMİNİ TESLİM ETTİK”
08.06.2020

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr.  İsmail Demir, sosyal medya hesabından  HAVELSAN'ın yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği Gemi Bilgi Dağıtım Sistemi’nin TCG Anadolu'ya entegre edilmek üzere teslim edildiğini açıkladı.

Bundan sonraki süreçte Entegrasyonu sağlanacak milli imkanlarla geliştirilen ve platformların kalbi olarak da nitelendirilen GBDS, tüm platform ve zaman verilerini ihtiyaç sahibi sistemlere yüksek performansla, gerçek zamanlı ve hassas olarak sunuyor.

Sahip olduğu analog sayısal sergileme birimleri ve göstergelerle gemideki veri trafiğinin canlı olarak kontrolünü ve izlenmesini sağlıyor.

TCG Anadolu'nun veri akışını yedekli ve kesintisiz sağlayan bu sistem sayesinde emniyetli seyrin yanı sıra sensör ve silahlarına sağlanan yüksek hassasiyette ki platform verilir sayesinde Komuta Kontrol işlevlerine en etkin ve kesintisiz şekilde icra etmesi mümkün olacak.

Önceki yıllarda yurt dışından temin edilen GBDS, MİLGEM platformundan itibaren HAVELSAN mühendisleri tarafından ihtiyaçlar doğrultusunda yerli olarak geliştirilirken teknolojik yenilikler de kolaylıkla sistemi eklenebiliyor.