Lütfen Bekleyiniz...

KURUMSAL DUYURULAR
BAŞKANLIĞIMIZIN AR-GE VE TEKNOLOJİ YÖNETİMİ PORTALI KULLANIMA AÇILDI
09.09.2020

Başkanlığımız Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmaların ve oluşturulan içeriklerin tek bir çatı altında toplanması amacıyla hazırlanan SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Portalı (arge.ssb.gov.tr) adresinden yayın hayatına başladı.

Portal ile Ar-Ge Proje bilgilerinden Ar-Ge çalışmalarına ilişkin haber ve duyurulara, Odak Teknoloji Ağları (OTAĞ)’ndan Ar-Ge Yol Haritaları’na kadar pek çok içeriğe kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir.

Ayrıca SSB tarafından hazırlanan ve yayınlanan Ar-Ge infografikleri, videolar, “Savunma Sanayii İçin Teknoloji Hazırlık Seviyesi Kılavuzu”, “Savunma Sanayii Teknoloji Taksonomisi 2.0” ve “Savunma Sanayii Kısaltmalar ve Terimler Sözlüğü” gibi dokümanlar da SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Portalı ile Savunma Sektörünün ve ziyaretçilerin hizmetine sunulmuştur.

Firma, Kurum ve Kuruluşlar SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Portalı’na üye olarak Portal’da yayınlanan haber ve duyurulardan öncelikli olarak haberdar olabilme, Savunma Sanayii Ar-Ge Geniş Alan (SAGA) Çağrısı Başvurularını Portal ile birlikte devreye alınan “Çevrimiçi SAGA Başvuru Sistemi” ile çevrimiçi olarak doldurulabilme imkânlarına kavuşmuşlardır.