Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
TÜRKİYE UZAYDA!
13.11.2020

Türkiye Uzayda!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aselsan Yeni Sistem Tanıtımları ve Tesis Açılışları programında ROKETSAN'dan bir müjde vereceğini belirterek 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, ROKETSAN'a yaptığı ziyaret sırasında, "Artık Uzay Liginde olunduğunu" söylediğini hatırlattı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uzay'ın karanlığını, milli teknolojimiz ve mühendislik kabiliyetimizle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda bir kez daha aydınlattığımızın müjdesini de buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Tamamen milli ve yerli mühendislik kabiliyetlerimizle yaptığımız Uydu Fırlatma testleri başarıyla tamamlandı. Bu testlerde 4 kere daha uzaya ulaştık. Cumhuriyet Bayramımızda yaşadığımız bu gururla 2023 vizyonumuz çerçevesinde önemli bir dönüm noktasını daha geride bıraktık." diye konuştu.

"Bu gururu görüntüleriyle birlikte milletimizle paylaşmak istiyorum." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sonda Roketi Testi'nin görüntülerinin izlenmesinin ardından, milletin karşısına her alanda yeni başarıların müjdeleriyle çıkmaya devam edeceklerini söyledi.