Lütfen Bekleyiniz...

BAĞLI ORTAKLIKLAR VE İŞTİRAKLER
STM SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK VE TİC. A.Ş.
15.06.2017

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Savunma Sanayii Başkanlığı’na (SSB) sistem mühendisliği, teknik destek, proje yönetimi, teknoloji transferi, lojistik destek hizmetleri; görevlerini gerçekleştirmek amacıyla Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile 1991 yılında kurulmuştur.

% 34’lük hissesi SSB’ye ait olan STM, deniz ve hava platformları alanlarında proje yönetimi, dizayn faaliyetleri, ar-ge faaliyetleri gibi alanlarda mühendislik hizmetleri vermenin yanında; siber güvenlik, komuta kontrol sistemleri, görev sistemleri, simülasyon gibi teknoloji alanlarında da faaliyetleri sürdürmektedir. Bunun yanında STM verdiği danışmanlık hizmetleri ile sertifikasyon, sanayi koordinasyonu, fizibilite çalışmaları yürütmektedir.

İleri teknoloji odaklı mühendislik ve danışmanlık çözümlerine dayalı ulusal / uluslararası pazarlarda rekabet edebilen ürün ve hizmetleri ile STM, Türk Savunma Sanayii için oldukça kritik hizmetleri yerine getirmeye devam etmektedir.

Ülkemizde, bölgemizde ve küresel ölçekte, seçilmiş alanlarda kaliteli ve teknoloji odaklı hizmet/ürün sağlayan, toplumsal değerlere ve çevreye duyarlı rekabetçi bir şirket olmak vizyonu ile hareket eden STM, küresel ölçekte, Türkiye’nin hedeflerine odaklı, kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak sürdürülebilir çözüm ve yapılar üretmek hedefiyle hareket etmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.