Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
KENT GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ VE PLAKA TANIMA SİSTEMİ
11.04.2020

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), ASELSAN ile Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi ek paket sözleşmesi imzalandığını duyurdu.

Başkanlığımızın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda, ASELSAN ile imzalanan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi ek paket sözleşmesi kapsamında 1523 sabit kamera, 514 hareketli kamera, 11 lazer PTZ kamera ile 139 Plaka Tanıma Sistemi ve 200 Mobil Plaka Tanıma Sistemi üretileceği duyuruldu.

Bu paketle ürünler akıllı ürünlere dönüşecek. Hatalı park yapan araçların tespitine yönelik yetenekler kazanılacak. Sahada sabotaj tespiti, yönlü çizgi geçişi, yönlü hareket tespiti, şüpheli nesne tespiti, kişi/trafik analizi ve hedef takibi yapan kameralar kullanılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyacı çerçevesinde terörle mücadele, asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak amacıyla tüm il ve ilçelerde kurulumların devam ettiği proje kapsamında şu ana kadar yaklaşık 44 bin kamera ve 9 bin plaka tanıma sisteminin teslim edildiği de bildirildi.

Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir de paylaşımlara Emniyet Teşkilatımıza yeni teknolojiler kazandırmayı sürdürüyoruz. Kent Güvenlik Yönetim ve Plaka Tanıma Sistemimizi yeni teçhizatlarla yaygınlaştırıyor, ilave kabiliyetlerle geliştiriyoruz. Polis Haftası Kutlu Olsun.” notunu ekledi.