Lütfen Bekleyiniz...

HABERLER
SAHİL-NET PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI
18.08.2021

Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacına yönelik Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile HAVELSAN arasında SAHİL-NET Projesi Sözleşmesi imzalandı.

15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF kapsamında düzenlenen imza törenine Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir ve HAVELSAN yetkililer katıldı.

Törende konuşan Başkan Demir, “İletişimin ve bilişimin önemli olduğu bir süreçte, özellikle stratejik öneme sahip yerlerde güvenli ağ yapılarının sağlanabilmesi için yerli ve milli ürünlerin kullanımının ulusal güvenliğimiz açısından çok önemli olduğunu” ifade etti.

İmzalan sözleşme kapsamında; Sahil Güvenlik Karargâhı ile bağlı Bölge ve Grup Komutanlıkları arasında Sahil-NET kurumsal ağı oluşturulacak. Bu ağ ile hem kurum içi haberleşme alt yapısı tesis edilecek hem de dış kurumlar ile bağlantı sağlanacak.

Bununla birlikte Proje kapsamında, Savunma Sanayii Başkanlığı’nın temel yaklaşımı olan “azami ölçüde yerlileşme ve sanayileşme” hususu çerçevesinde yerli cihaz, sistem ve yazılımların kullanımına öncelik verildi.

HAVELSAN’ın geliştirdiği Milli Kurumsal Kaynak Yönetimi Sistemi HAVELSAN KOVAN ürün ailesi desteği ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın İnsan Kaynakları, Finans ve Lojistik gibi süreçlerinin uçtan uca güvenilir, kolay ve izlenebilir olarak gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Günümüze kadar kurumsal kaynak yazılımları (ERP), ağırlıklı olarak yurtdışından tedarik edilmekteydi. Bu yazılımlara alternatif olarak milli imkânlarla geliştirilecek HAVELSAN KOVAN yazılımı; kamu kurumlarının, askeri kurumların ve özel sektörün iş süreçlerinin bütünleşik bir sistem altında güvenilir, kolay ve izlenebilir olarak yürütülmesini sağlıyor.